Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Vanzari OLX
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Vanzari OLX

buna ziua vreau sa stiu daca vanzand pe olx haine si incaltaminte cumparate la preturi reduse din second hand sau din piete de duminica,poti avea probleme.nu miam facut nici firma nici nimic,trimit prin rambus prin toata romania.am multe anunturi puse ,pe nume diferite dar folosesc acelasi numar de telefon la toate.amintesc ca nu sunt lucruri noi,tatal meu a avut un second hand deschis legal,acum la inchis si am zis sa il ajut si iam pus marfa pe internet,mai exact pe olx,si in plus ce mai gasim duminica la piata.deci nu vindem lucruri noi.ceea ce vreau sa stiu pot avea probleme.de ce tip.ce as putea face pt a remedia treaba.vand de vreo 3 luni asa.nu am declarat nimic .astept raspuns de la dumneavoastra.multumesc anticipat pt atentie
Deocamdata nu e niciun pericol dar, fiind online, daca isi pun mintea va pot verifica si analiza vanzarile. Se tot spune ca va incepe o monitorizare a vanzarilor facute pe Facebook sau pe site-urile de profil.