Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizatie constructie extindere
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizatie constructie extindere

buna ziua,
ma intereseaza extinderea casei cu 2 camere si baie.ce acte trebuie?
Casa pe care vreau sa o extind este pe numele tatalui care este decedat si nu e facuta succesiunea.Este mai convenabila extinderea sau constructia unei noi cladiri?
Care sunt sanctiunile in cazul in care incep construtia fara actele necesare?
Mentionez ca terenul este undeva la tara si cam la marginea satului.
Solicitati un certificat de urbanism de la primarie, veti vedea ce acte sunt necesare, iar apoi luati legatura cu un proiectant pentru a afla ce costuri implica.