avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... TRIPLE VOPSITE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

TRIPLE VOPSITE

1. Care este legea expresa care spune ca nu am voie cu triple vopsite ?
2. Daca pun pe loc triplele originale (nevopsite) ale masinii , mi-se mai poate retine Certificatul si sa mi-se dea punctele de amenda ?
MULTUMIRI ANTICIPATE !:sorry:
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 14:18, 15 Martie 2016
HG1391
Art. 13. – Se interzice montarea la autovehicul, tractor folosit în exploatări agricole şi
forestiere şi vehicul pentru efectuarea de servicii sau lucrări, tramvai sau remorcă a luminilor
de altă culoare sau intensitate, a altor lumini, dispozitive ori accesorii de avertizare, decât
cele omologate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am triple vopsite emilot66 emilot66 Daca pun pe loc (cand am fost oprit de politist) triplele originale (nevopsite) ale masinii , mi-se mai poate retine Certificatul si sa mi-se dea Punctele de ... (vezi toată discuția)
Retinere talon moto pentru suport nr inmatriculare Dan GSXR Dan GSXR Buna ziua! Astazi am fost oprit de un moto politist, eu fiind tot moto, si mi-a fost retinut talinul moto + o \"mica\" amenda de 870 lei pe motiv ca, desi nr ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! de ceva timp ma tot uit la un set de proiectoare/lumini ... Chihaia1 Chihaia1 Buna ziua! De ceva timp ma tot uit la un set de proiectoare/lumini auxiliare pentru masina. Nu vreau sa am probleme la un eventual control, asa ca am cautat ... (vezi toată discuția)