Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... TRIPLE VOPSITE
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

TRIPLE VOPSITE

1. Care este legea expresa care spune ca nu am voie cu triple vopsite ?
2. Daca pun pe loc triplele originale (nevopsite) ale masinii , mi-se mai poate retine Certificatul si sa mi-se dea punctele de amenda ?
MULTUMIRI ANTICIPATE !:sorry:
HG1391
Art. 13. – Se interzice montarea la autovehicul, tractor folosit în exploatări agricole şi
forestiere şi vehicul pentru efectuarea de servicii sau lucrări, tramvai sau remorcă a luminilor
de altă culoare sau intensitate, a altor lumini, dispozitive ori accesorii de avertizare, decât
cele omologate.