Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Cladiri cu instalatii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Cladiri cu instalatii

poate fi considerata o cladire cu instalatii daca este alimentata cu apa,canal, energie electrica si termica, care indeplineste cele 4 cerinte cumulativ dar reteaua de apa-canal nu este functionala?
Nu. Vă puteți adersa primăriei pe raza căreia se află locuința să-i solicitați recalcularea impozitului pe clădire(fără utilități). Presupun că și primăria cunoaște că rețeaua de apă-canal nu funcționează
Daca aveti incheiate contracte cu firmele care furnizeaza apa si factureaza si eliminarea apei prin canalizare, energie electrica , gaze, este considerata cladire cu instalatii.