Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Radiere PFA platitor de TVA - depunere decont primul ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Radiere PFA platitor de TVA - depunere decont primul trimestru

Buna ziua.

Sunt un PFA platitor de TVA trimestrial. Am depus la Registrul Comertului cererea de radiere. Cand pot depune decontul de TVA pe primul trimestru? Pot depune acum sau trebuie sa astept luna aprilie? Mi-e frica ca daca astept pana in aprilie nu mi-l mai accepta (PFA-ul fiind inchis pana atunci).

Contabilul nu e sigur, la Asistenta Contribuabili nu a stiut nimeni.
Va multumesc.
Buna ziua!
Puteti depune declaratia 070 pentru incetarea activitatii pentru codul caen pe care il aveti si totodata decontul de tva, dupa care depuneti actele pentru radierea fiscala.
Depinde de fiecare administratie fiscala cum considere ei incetarea/radierea unui pfa.