Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Sediu social in spatiu inchiriat de asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Sediu social in spatiu inchiriat de asociatie de proprietari

Buna ziua as dori sa infintez sediul social pentru un srl-d intr-un spatiu pe care il inchiriez de la asociatia de proprietari as dori sa stiu daca trebuie sa strang ceva semnaturi de la locatari sau imi trebuie doar un contract de inchiriere spatiu pe numele meu ?
Va multumesc
Mergi la Registrul Comertului sau descarci de pe saitul lor acel formular, aviz/accept al asociatiei de proprietari. Da, trebuie acceptul vecinilor direct afectati (sus-jos / dreapta-stanga), apoi presedintele as. prop. de unde ai inchiriat spatiul semneaza si pune stampila.
Pentru sediu social, aceasta este procedura.
Ar mai fi ceva - acum de cand nebunia cu marirea impozitului pentru spatiile in care iti desfasori activitatea: mergi la finantele locale (de pe langa primarie), cauti inspectorul care se ocupa de zona ta si completezi o declaratie pe proprie raspundere ca in spatil respectiv nu ai activitate, ci este doar sediu social.
Bafta!