Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... \" imposibilitati obiective \"
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

" imposibilitati obiective "

Cind intr-un contract comercial , la articolul care se refera la conditiile incetarii acestuia , este precizat la un pct . ca incetarea poate avea loc :" in cazul imposibilitatii obiective a prestatorului de a exploata , prin renuntare fara plata unei despagubiri " , la ce se refera aceste " imposibilitati obiective "?

Va multumim mult .
~ Conținut șters la cerere ~