avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plafon trecere la platitor de tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plafon trecere la platitor de tva

Care este plafonul pentru trecere de la neplatitor la platitor de TVA sau de la platitor de tva la incasare la platitor normal de tva?

Alte discuții în legătură

Intreprindere individuala -comert cu autoturisme. Dl_Sandu Dl_Sandu Intreprindere individuala -comert cu autoturisme, inregistrat tva intracomunitar voi depasi plafonul de 300 000 lei , ce este mai avantajos sa trec pe aceeasi ... (vezi toată discuția)
Platitor de tva - neplatitor si depasit plafon 65000 euro adi2015 adi2015 Buna ziua, in 2008 am infiinta o firma platitoare de tva....in urma lipsei de activitate finantele au trecut-o la neplatitoare de tva. Anul acesta avand ... (vezi toată discuția)
Platitor de tva/ neplatitor de tva. cand si ince conditii se face schimbarea?? lunamoon lunamoon Buna ziua! Am urmatoarea nelamurire. Eu am un srl-d neplatitor de tva, care momentan functioneaza ca o microintreprindere cu impozit 3% pe venit. Cand se face ... (vezi toată discuția)