Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovezi necesare - Cerere ajutor public judiciar ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovezi necesare - Cerere ajutor public judiciar ?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti care ar fi lista dovezilor ce trebuiesc aduse pentru a fi luata in calcul o Cerere de ajutor public judiciar ?
Mentionez ca incepand cu Iulie 2014, nu mai am nici un venit pe teritoriul Romaniei.
Am de platit o taxa de timbru judiciar intr-un partaj si as vrea sa depun o cerere pentru ajutor public.

Multumesc.
Puteti depune atasat cererii de acordare a unui ajutor public judiciar :
- adeverinta de la ANAF ca nu figurati cu venituri
- certificat de la ITM ca nu figurati cu c.i.m.