avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dovezi necesare - Cerere ajutor public judiciar ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dovezi necesare - Cerere ajutor public judiciar ?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti care ar fi lista dovezilor ce trebuiesc aduse pentru a fi luata in calcul o Cerere de ajutor public judiciar ?
Mentionez ca incepand cu Iulie 2014, nu mai am nici un venit pe teritoriul Romaniei.
Am de platit o taxa de timbru judiciar intr-un partaj si as vrea sa depun o cerere pentru ajutor public.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:49, 21 Martie 2016
Puteti depune atasat cererii de acordare a unui ajutor public judiciar :
- adeverinta de la ANAF ca nu figurati cu venituri
- certificat de la ITM ca nu figurati cu c.i.m.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! in cadrul unui partaj s a dispus plata unui evaluator ... Fluturass Fluturass Buna ziua! In cadrul unui partaj s a dispus plata unui evaluator desi suma nu este extraordinar de mare am înțeles ca aceasta se poate, conform legilor în ... (vezi toată discuția)
Ajutor public judiciar iuly69 iuly69 Am depus la un dosar pe rol o cerere de ajutor publi judiciar dar am uitat sa depun si adeverintele de salariu ,le pot depune acum ,sau ce se poate intamla cu ... (vezi toată discuția)
Cerere reexaminare ajutor public judiciar alexandru0909 alexandru0909 Buna seara, Este vb de un partaj judiciar, in care am depus cerere de ajutor public judiciar deoarece momentan nici eu nici sotia mea nu realizam nici ... (vezi toată discuția)