Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Schimbare permis auto si acte masina
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Schimbare permis auto si acte masina

Buna ziua,

De curand mi-am schimbat domiciliul in alta localitate si buletinul intre timp la noua adresa. Este obligatoriu sa schimb si permisul auto (mentionez ca am permis european si nu este trecut nici o adresa acolo doar unde a fost eliberat) plus actele la masina?

Multumesc.
Nu se preschimba permisul de conducere ci doar certificatul de inmatriculare.

www.avocatnet.ro/content/for...