Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe constructii
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe constructii

Buna seara,

Sunt persoana fizica si in afara locuintei de domiciliu am un teren intravilan la tara pe care am un garaj de tabla.Acesta poate fi considerat conform Legii 227/2015 o constructie nerezidentiala supusa impozitului majorat daca nu fac raport de evaluare?

Dar anexele gospodaresti (magazie, etc)din curtea unde eu locuiesc sunt considerate rezidentiale sau nerezidentiale ?

Va multumesc,
Garajul și celelalte anexe intră în categoria clădirilor rezidențiale.