avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Cat costa intocmire dosar CEDO ?
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Cat costa intocmire dosar CEDO ?

Buna ziua.Am pierdut un proces si nu sunt dispus sa renunt pt ca am dreptate!
Instanta ma obliga sa platesc 650 Lei drept taxe judiciare.
Toata actiunea partii adverse s-a bazat pe fals in declaratii si uz de fals,fals intelectual si fals in inscrisuri sub semnatura privata.Cu toate astea eu am pierdut procesul si tre sa merg la CEDO.
Rog raspuns la 2 intrebari :
1.Cat costa redactare actiune si
2.Daca se sdmite actiunea la CEDO , pot amana plata taxelor judiciare pana cand CEDO i-mi solutioneaza cauza ?
Multumesc anticipat,Nele Balas
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:11, 2 Octombrie 2023
La CEDO nu este nevoie de un avocat, dar poate că ar trebui să luati în calcul să apelati la unul specializat în așa ceva.

Onorariu difera de la avocat la altul.

pentru alte lamuriri
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot initia un proces la cedo BOSNEAG BURAN BOSNEAG BURAN CUM POT INITIA UN PROCES LA CEDO PENTRU RECUPRAREA UNUI PREJUDICIU SI DE ASEMENEA PT ARESTARE ILEGALA , FALS IN DECLARATII SI UZ DE FALS AL PROCURORULUI IN ... (vezi toată discuția)
Litigiu munca de trimis la cedo ! avogaddo avogaddo am nevoie de un avocat EXPERT in litigii de munca, care poate sustine o contestatie in anulare ..urmand ca apoi sa trimita o cerere SCLIPITOARE la CEDO ! ... (vezi toată discuția)
Plangere cedo popescu-sorin popescu-sorin as dori sa fac plangere la cedo dar nu am bani sa platesc un avocat si am inteles ca ar fi organizatii care fac gratuit acest lucru sau cineva care ar face ... (vezi toată discuția)