avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Inregistrare PFA la ANAF
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Inregistrare PFA la ANAF

buna ziua,
am un pfa pe care l-am infiintat intru-un oras unde am incririat un spatiu ( actele de la registrul comertului sunt pe aceasta adresa), dar eu am domiciliul in alt oras...acelasi judet.
va rog sa-mi spuneti ce declaratii si unde trebuie sa le depun la admin. fiscal.
concret declaratiile de venit ( estimat si realizat) le depun unde am eu domiciliul?
iar cele legate de CUI ( 392a/b, 112 ptr. slariati, etc) le depun unde am sediul professional?
unde inregistrez pfa-ul si ce depun 070 sau /si 050?
multumesc

Alte discuții în legătură

Pfa cu sediul profesional intr-un oras, si domiciliul persoanei in alt oras MIV MIV buna ziua, am un pfa pe care l-am infiintat intru-un oras unde am incririat un spatiu ( actele de la registrul comertului sunt pe aceasta adresa), dar eu am ... (vezi toată discuția)
Total confuz: formularele 010 si 112 teodor-andrei teodor-andrei Buna seara, Am un PFA din aprilie 2013 in sistem real. Nu am angajati. Vorbeam azi cu cineva care imi spune ca ar fi trebuit sa depun formularul 010 la ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa anca_g anca_g Buna ziua! Va rog sa-mi dati un raspuns la urmatoarea intrebare, daca se poate. Pot sa-mi infiintez PFA in orasul in care am domiciliul stabil ... (vezi toată discuția)