Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Depunere note scrise in instanta daca esti nedeplasabil
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Depunere note scrise in instanta daca esti nedeplasabil

Pe scurt, intr-un proces civil fond, paratul este nedeplasabil si ar dori sa depuna note scrise (nu a depus intampinare in timp util). Poate face acest lucru prin scrisoare recomandata? Este suficient sa adauge copie a cartii de identitate?
Poate trimite note scrise prin posta cu confirmare de primire .Sa fie semnate si sa mentioneze numarul dosarului si instanta .
Poate sa depuna concluzii scrise, aratand ca este nedeplasabil si eventual, sa ataseze o copie certificat medical,daca depune copie dupa acte trebuie sa mentioneze ca, sunt conforme cu originalul si sa semneze.