Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... finantare nerambursabila a 2-a oara
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

finantare nerambursabila a 2-a oara

Buna ziua,
As dori sa stiu daca ar fi posibila o noua finantare din fonduri nerambursabile, in conditiile in care in 2009 firma a mai beneficiat de o finantare similara, cu o rambursare de 70%, ca Microintreprindere. Mentionez ca intrunim toate conditiile cerute de noul Program de finantare, iar ca obiect, ar fi vorba de o completare a ceea ce s-a achizitionat, cu succes, in 2009. Cu stima.
Puteti solicita finantare pentru un nou proiect, deoarece au trecut 3 ani de la semnarea contractului de finantare anterior.
Va recomand insa sa verificati cu atentie indeplinirea tuturor conditiilor privind intreprinderea unica (daca este vorba de o microintreprindere care implementeaza proiectul in mediul urban - descris la pag. 8 si urmatoarele din ghidul POR PI 2.1 vers. consultativa 2 din 23.02.2016).