Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit auto

Buna ziua ,
Pentru un vehicul retinut de catre autoritatile dintr-un alt stat european asupra caruia s-a luat decizia de nerestituire in anul 2015 , se mai plateste impozit
asupra mijloacelor de transport in anul 2016 ?

pai ati depus vreo hartie la directia de taxe si impozite din romania din care sa reiasa ca vehiculul nu mai este in proprietatea dumneavoastra? Cand veti depune acele acte va fi scos din proprietatea dvs. pana atunci platiti impozite.
Pentru a nu mai plati obligatiile fiscale aferente auto,este necesar sa solicitati autoritatii fiscale radierea bunului mobil,fie in baza documentului de nerestituire,fie in baza cerererii de radiere la cererea titularului
da, numai ca mi s-a comunicat asupra faptului ca scaderea va opera cu anul 2017