Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... REVENIRE SERVICI DUPA CONCEDIU CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

REVENIRE SERVICI DUPA CONCEDIU CRESTERE COPIL

Buna ziua,am o nelamurire.
-Daca ma intorc la servici cu 3 luni inaintea terminarii concediului de 2 ani ptr.cresterea copilului,voi lua pe langa indemnizatia lunara si suplimentul aferent si salariul de la firma?

Intr-adevar, pe langa salariul primit de la angajator mai primiti si stimulentul de insertie (500 lei) acordat de stat.

Nu mai primiti indemnizatia pentru CCC.