avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... REVENIRE SERVICI DUPA CONCEDIU CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

REVENIRE SERVICI DUPA CONCEDIU CRESTERE COPIL

Buna ziua,am o nelamurire.
-Daca ma intorc la servici cu 3 luni inaintea terminarii concediului de 2 ani ptr.cresterea copilului,voi lua pe langa indemnizatia lunara si suplimentul aferent si salariul de la firma?

Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:15, 31 Martie 2016
Intr-adevar, pe langa salariul primit de la angajator mai primiti si stimulentul de insertie (500 lei) acordat de stat.

Nu mai primiti indemnizatia pentru CCC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulentul de insertie innaflorina innaflorina Buna ziua.Am o nelamurire si eu in legatura cu stimulentul de insertie.Sotul meu lucreaza la o firma si dupa ce am nascut, eu neavand dreptul la indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie pentru angajatii part-time chirea chirea Buna ziua ! va rog mult sa ma ajutati si pe mine deooarece am nevoie de cateva informatii la perioada ce ma astepta ! sunt angajata de 2 ani la o firma ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de crestere a copilului mirela2307 mirela2307 Beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului pe o perioada de 2 ani. Copilul are un an si o luna si mi s-a oferit posibilitatea unui job bine platit si ... (vezi toată discuția)