Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Administrator de bloc - modificare ajutor de incalzire ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Administrator de bloc - modificare ajutor de incalzire pe lista de plata

Buna seara eu si sotia mea am depus actele pentru ajutorul de caldura si administratorul ne-a trecut o suma pe hartii , cand am verificat la Coltern doamna de acolo mi-a spus ca ajutorul este mai mare decat cel afisat pe afisul din scare blocului.
Am cerut facture de la presedintele de censor din bloc si pe factura apare suma care mia zis doamna respectiva iar administratorul a taiat cu pixu.
Cer sfatul celor din forum sa-l speriu putin pe hotul de administrator, legal ma gandesc ca intra la categoria fals si uz de fals astept parerile dumneavoastra.
Buna seara,
In primul rand cereti explicatii d-lui aministrator. Nu trebuie sa-l " speriati". Trebuie sa faceti ce este legal, asta in functie de explicatiile date.
adolfinapop a scris:

In primul rand cereti explicatii d-lui aministrator.

Conform dispozitii in vigoare reprezentantul legal al asociatiei de proprietari este presedintele de asociatie
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei
Pentru solutionarea problemei dv,solicitati oficial presedintelui de asociatie-in temeiul disp art 10 din L nr 230/2007 sa clarifice situatia si sa va prezinte documentele justificative
Succes !

Domnilor eu am vazut si pozat factura in care el a modificat cu pixul suma , eu am cerut de la societatea care livreaza apa calda si dumnealor mi-au dat hartie semnata si stampilata cu suma care mi se cuvine .
Eu sunt economist si nu cred sa fie legal sa faci corectari cu pixul , punand alta suma decat cea reala.
Nu cred ca are cineva dreptul legal de a-si atrebui sume necuvenite.
Administratorul in cauza retinandu-mi o suma consistenta pe care a bagato in buzunar.
ClaudiuSP a scris:

Administratorul in cauza retinandu-mi o suma consistenta pe care a bagato in buzunar.

Este acuza grava
Daca aveti probe rezonabile ca administratorul de imobil a retinut
o suma consistenta pe care a bagato in buzunar
,
initial sesizati oficial presedintele de asociatie si solicitati clarificarea situatiei
Conditionat de raspunsul presedintelui de asociatie,puteti analiza oportunitatea altor demersuri
O intrebare > Ce risca daca modifica el sumele _?
Va multumesc.