Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen - apel in cadrul contestatiei la executare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen - apel in cadrul contestatiei la executare

referitor la admiterea in parte a contestatiei la executare, mentionez ca s-a depus apel in acest sens la judecatoria respectiva, dar pana in present nu exista un termen sau dosar inregistrat.
Pe portal apare doar data cand sa depus apelul si atat, in conditiile in care vorbim de prima jumatate a lunii decembrie (atunci a fost depusa calea de atac). Ce este de facut? A omis instanta?
Nu cred ca a omis instanta. Pur si simplu se judeca greu datorita numarului mare de dosare. Depinde la ce instanta se judeca. Daca este vb de Tribunalul Bucuresti dureaza destul de mult. Oricum veti primi citatie, va trebui sa depuneti intampinare, etc.
da, este vorba de judecatoria Bucuresti, cel putin acolo s-a depus apelul. M-am gandit si la varianta asta, dar totusi, parca a trecut prea mult timp, si inca nu a fost transmisa cererea pentru a fi solutionata. Mai astept atunci, poate ajunge si citatia. Multumesc frumos
Apelul se depune la Judecatorie si aceasta il trimite spre Tribunal. E suspect faptul ca din dec pana in apr Tribunalul nu a inregistrat dosarul. Mergeti la Judecatoria unde ati depus apelul si verificati daca dosarul dvoastra a plecat spre Tribunal si daca nu a plecat, vedeti din ce cauza.
Puteti formula o cerere la judecatorie ptr.urgentare transmitere apel(daca nu s-a transmis)la Trib.,daca s-a transmis la Trib.cerere ptr.urgentare punere pe rol. la Trib.