Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Folosire stampila
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Folosire stampila

buna ziua ,la intreprinderea individuala mai trebuie ştampila tinand cont ca emitem facturi?
multumesc ptr ajutor
OG nr. 17/2015 prevede eliminarea obligativității folosirii ștampilei pentru documentele emise de către persoanele fizice, persoanele juridice de drept privat, precum și de către entitățile fără personalitate juridică, în sensul că acestea:
– nu au obligația de a aplica ștampila pe declarații, cereri sau orice alte documente depuse la instituțiile sau autoritățile publice;
– nu au obligația de a aplica ștampila pe documente sau orice alte înscrisuri emise în relația dintre acestea.