Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anexa fara autorizatie de constructie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anexa fara autorizatie de constructie

Buna ziua,

v-as ruga sa ma indrumati ce cale legala as putea urma pentru a intra in legalitate cu constructia unei anexe in curtea proprie. Mai exact: in urma cu 6 ani am construit fara a avea autoriztie de constructie sau orice alt act o anexa folosita ca magazie de lemne. Cladirea are fundatie de beton, pereti de caramida si centura din beton la acoperis. Ce ar trebui sa fac ca sa nu ma trezesc cu probleme? Parca era o lege care dispunea ca orice cladire-anexa dupa nu stiu cati ani de la constructie nu mai poate fi demolata. As dori sa am ghidati. Va multumesc!
Luati legatura cu cadastristul primariei sa va faca o extindere de cadastru si intabulare.