Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Drepturi salariale bugetari
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Drepturi salariale bugetari

Sunt salariat in sistemul bugetar si am indoieli asupra incadrarii si a calculului salarial.
Va rog, respectuos unde as putea sa ma adresez in privinta incadrarii si a calculului salariului?
Va multumesc
Nu ati primit o decizie de stabilire a salariului ?
ba da, am primit o decizie, dar care este legislatia dupa care se face incadrarea si calculul salarial.Diferenta intre un sef serviciu la noi in institutie si un superior nu poate fi doar de 100 lei sau la aceeasi incadrare salariul este mult mai mare fata de altcineva cu aceeasi incadrare. Undeva este o eroare si as dori sa o gasesc.
Spuneti ce functie aveti si de cand sunteti angajat si veti primi un raspuns.
Conform ultimei Dispozitii primite:
"Incepand cu 22.01.2016, D-na...., promoveaza temporar in functia publica de conducere vacanta, de Sef Serviciu grad II, gradatia 3, clasa de salarizare 76, la Serv....., pe o perioada de 6 luni si va beneficia de un salariu de baza brut de 2295 lei la care se adauga un spor pentru conditii periculoase sau vatamatoare de 344 lei".
In aceasta institutie sunt angajata de la 01.12.2010.
Am mai lucrat si in alte institutii si anume:
- 01.04.1996 - 16.04.2003 - Consiliul Judetean Braila
- 22.12.2004 - 04.02.2006 - SC IMACO COM SRL
Va multumesc anticipat.