avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Drepturi salariale bugetari
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Drepturi salariale bugetari

Sunt salariat in sistemul bugetar si am indoieli asupra incadrarii si a calculului salarial.
Va rog, respectuos unde as putea sa ma adresez in privinta incadrarii si a calculului salariului?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: mirelamoldoveanu , utilizator 11:03, 26 Aprilie 2016
Nu ati primit o decizie de stabilire a salariului ?
ba da, am primit o decizie, dar care este legislatia dupa care se face incadrarea si calculul salarial.Diferenta intre un sef serviciu la noi in institutie si un superior nu poate fi doar de 100 lei sau la aceeasi incadrare salariul este mult mai mare fata de altcineva cu aceeasi incadrare. Undeva este o eroare si as dori sa o gasesc.
Spuneti ce functie aveti si de cand sunteti angajat si veti primi un raspuns.
Conform ultimei Dispozitii primite:
"Incepand cu 22.01.2016, D-na...., promoveaza temporar in functia publica de conducere vacanta, de Sef Serviciu grad II, gradatia 3, clasa de salarizare 76, la Serv....., pe o perioada de 6 luni si va beneficia de un salariu de baza brut de 2295 lei la care se adauga un spor pentru conditii periculoase sau vatamatoare de 344 lei".
In aceasta institutie sunt angajata de la 01.12.2010.
Am mai lucrat si in alte institutii si anume:
- 01.04.1996 - 16.04.2003 - Consiliul Judetean Braila
- 22.12.2004 - 04.02.2006 - SC IMACO COM SRL
Va multumesc anticipat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care este salarizarea corecta ? revenire riv2016 riv2016 Actualmente ocup un post cu studii SSD, subinginer. Am terminat in acest an completarea studiilor si in institutia in care lucrez mi se propune o promovare ... (vezi toată discuția)
Salarizare conform legii-cadru nr. 153/2017 riv2016 riv2016 Asa cum spuneam si in contextul unei intrebari anterioare, imi desfasor activitatea intr-o institutie publica. Actualmente ocup un post cu studii SSD, ... (vezi toată discuția)
Modificare spor vechime crmnradu crmnradu Buna ziua! Avem un angajat cu numita temporar in functia de sef serviciu gradul I clasa 78 cu salariul de 2341 lei. Cu data de 1 februarie face o vechime in ... (vezi toată discuția)