Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Permis sedere familiar 5 ani
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Permis sedere familiar 5 ani

Buna ziua ma numesc sena nineta sunt casatorita cu cetatean albanez din 2012. Are permis de sedere familiar pe 5 ani de zile in romania si permis de conducere romanesc . Am dori sa calatorim in anglia .poate calatori doar cu permisul de sedere fara viza .. avem si un copil de 1 an si 6 lunib. Multumesc din suflet:=D>
Nu are nevoie de viza daca veti calatori impreuna pentru ca este membru de familie al unui cetatean UE.
Puteti sta in UK max. 90 de zile.