Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Ce cod CAEN să aleg ?
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Ce cod CAEN să aleg ?

Bună ziua,
Ma ocup cu confecționarea si comercializarea unor produse textile cusute manual din bumbac si alte fibre textile (posetute, sacose, fete de masa, brațări cusute) dar si cu produse din ceramica si lemn pe care le cumpar din terte parti. Acestea intentionez sa le vand prin intermediul propriului meu magazin online.
Ce COD(uri) CAEN sa aleg?

Eu am gasit doua pana acum
• 4791 Comert cu amanuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
•1392 Fabricarea de articole confectionate din textile (cu exceptia imbracamintei si lenjeriei de corp)

Va multumesc anticipat
Buna ziua,
Puteti trece in actul constitutiv al firmei ambele coduri CAEN.

Cu stima, Reinvent Consulting
Cornel Vasile, Consilier juridic