Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... eroare materiala sau fals in inscrisuri oficiale
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

eroare materiala sau fals in inscrisuri oficiale

Ce pareri avet in urmatoarea situatie .Pe site-ul ecris apare consemnat dupa cum urmeaza:
……………….
Ora estimata: 12:00
Complet: ……….
Tip solutie: Amână cauza
Solutia pe scurt: Pentru a lua la cunoştinţă de conţinutul întâmpinării acordă termen de judecată la ……
Document: Încheiere de şedinţă …………

In dispozitivul incheieri din acesta data apare
DISPUNE
Admite cererea de acordare a unui termen de judecata formulata de parata prin aparator si acorda termen de judecata la .........in cunostinta ambelor partii.
Pronuntata in sedinta publica de la ............
Situatia de fapt este urmatoarea,parata nu a depus intampinare la acest termen iar instanta le-a acordat termen consemnand in mod nereal motivul in dispozitiv prin comparatie cu ce a fost consemnat in sistemul ecris. Cu siguranta nu mai pot modifica ce au introdus in sistem .
A-ti mai intalnit asemenea situatii? Ce pareri aveti este sau nu vorba de o infractiune de fals ?sau este vorba de o eroare foarte lunga de scri , materiala?
Este eroare materiala.