Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxe drumuri si poduri pentru intrarea in magazin.
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxe drumuri si poduri pentru intrarea in magazin.

Buna, am si eu 1 magazin mixt si cei de la Sectia Drumuri Nationale Satu Mare ne obliga sa platim taxa pentru intrarea in magazin.Cu cat este mai mare podul cu atat platim mai mult. Podul are 6 metri latime si trebuie sa platim 800 lei. Este obligatoriu?
Da, conform ordinului 290/2013 al ministrului delegat pentru proiecte de infrastructură de interes naţional şi investiţii străine pentru aprobarea unor tarife aplicate de Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România - S.A.(anexa 6)

[ link extern ]