avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legea 19/2000
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legea 19/2000

tatal meu este decedat de 15 ani. eu am 23 ani si primesc pensie de urmas. am urmat o postliceala si acum sint inscrisa la facultate. casa de pensii mi-a sistat pensia pensia de urmas ca sint inscrisa la a 2 a institutie de invatamint. in legea 19/2000 scrie ca daca sint cuprinsa intr-o forma de invatamint si am pina la 26 ani am dreptul la pensie d eurmas. prevederea ca doar la prima institutie de invatamint am dreptul la pensia de urmas nu o gasesc. va rog mult sa ma ajutati. unde este prevazuta expres?

Alte discuții în legătură

Legea 19/2000 tatal meu este decedat de 15 ani. eu am 23 ani ,am terminat un colegiu-post liceal si sint studenta la facultate acum. conform legii 19/2000 de asigurari ... (vezi toată discuția)
Legea 19/2000 tatal meu a decedat acum 15 ani. eu am 23 ani,si primesc conform legii 19/2000 pensie de urmas. am terminat o facultate si sint inscrisa la a 2 a. casa de ... (vezi toată discuția)
Se poate pensie de urmas ,dar si somaj? geea_the_first geea_the_first Am o mare nelamurire...va rog mult,am nevoie de un raspuns corect.... Eu am terminat cursurile postliceale de medicina anul acesta 2009(august).Stiu ca daca ... (vezi toată discuția)