Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Dupa decesul sotului daca nu se face succesiunea ce se intampla si cine are dreptul sa faca suscesiunea
~ Conținut șters la cerere ~
În afara de sot mai sunt mostenitori? Exista frati, copii, părinți ai defunctului? Ar fi trebuit sa dați ceva detalii pana sa adresati o întrebare de genul " ce se intampla? "
Dacă nu se dezbate timp de 2 ani de la deces, se plătește apoi și impozit pe moștenire de 1% din valoarea moştenirii.
Moștenirea ar trebui acceptata expres sau tacit de catre cei interesati în termen de 1 an de la deces, altfel, mostenitorii devin străini de mostenire.

[Editare la cerere]
Admin, administrator