Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contestatia
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contestatia

Buna ziua
Am depus o contestatie si solicitam ca raspunsul sal primesc in termen de 7 zile la sediul administratorului acolo unde ne achitam cheltuielile de intretinere deoarece la sediul asoiatiei este un program de o singura zi pe luna si acesta nu se repecta insa presedintele imi trimite rasunsul prin posta in aceasta situatie sint obligata sa platesc taxele postale ? cum trebuie sa procedez ca sa nu fiu nevoita sa platesc aceste taxe postale?
Va multumesc
Taxele postale le suporta expeditorul,nu le puteti evita decat daca depuneti personal la asociatie.
Ddepunerea contestatiei sa efectuat la sediul administratorului unde mi sa dat nr, de inregistrarei .
Adriantot, moderator
Daca ati solicitat lamuriri si-ati contestat o suma afisata pe lista de plata in termen de 10 zile de la afisarea listei, presedintele este obligat sa va raspunad in termen de 7 zile.
Daca ati ati solicitat sau contestat altceva, raspunsul se va primi in maxim 30 de zile.
In contestatia pe care ati formulat-o, trebuia sa specificati modul in care vreti sa primiti raspunsul. Daca solicitati raspuns prin posta, sigur ca o sa suportati cheltuielile postale pentru ca nimeni altcineva din asociatie nu are de ce sa suporte o asemenea cheltuiala.
Daca ati specificat ca vreti sa primiti raspunsul personal de la sediul asociatie, nu aveti de suportat cheltuieli de expediere.
Totul depinde de dumneavoastra.