Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale prestatori servicii de securitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

prestatori servicii de securitate

Prestatorii, asa cum sunt ei identificati la articolul 13 conform Instructiunii nr. 9 din 01.02.2013 privind efectuarea analizelor de risc la securitatea fizica a unitatilor ce fac obiectul Lg nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor si protectia persoanelor, au dreptul sa- si angajeze subantreprenori pentru reazlizarea de servicii de paza, servicii de proiectare, instalare, modificare sau intretinere a componentelor ori sistemelor de alarmare impotriva efractiei?
Nu vad niciun impediment in conditiile in care persoana in cauza este avizata conform dispoziilor legale.