Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Baza de calcul Concediu de odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Baza de calcul Concediu de odihna

Buna ziua,
Pentru media concediului in luna Mai se calculeaza venitul brut februarie+martie+aprilie impartit la 65 zile
Intrebarea este :Un angajat a avut 12 zile CFP ,cum calculez media la 65 zile sau
scad cele 12
Multumesc
Se scad zilele de CFP.
E logic sa consideram veniturile realizate si numarul de zile lucrate in cele 3 luni anterioare.