Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Depunere noua declarație pentru impozitul pe clădire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Depunere noua declarație pentru impozitul pe clădire

Buna ziua

Dacă însă locuința servește doar drept sediu social al firmei, deci nu se derulează activitate economică, este nevoie de declarație?

Cu multumiri,
D
Da
Cine este proprietar ? societatea sau persoana fizica? daca nu se desfasoara activitate nu se modifica impozitul, trebuie tinut cont si de decontarea cheltuielilor cu utilitatile, daca se deconteaza sau nu.
Se depune declaratie oricare ar fi situatia.