avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Registru de inventer
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Registru de inventer

buna ziua! va rog sa ma ajutati am o nelamurire : in registru de inventar se va trece stocul de marfa la valoare de achizitie sau de vanzare ( II comert cu amanuntul ) va multumesc

Alte discuții în legătură

Descarcare gestiune in partida simpla cristina_71 cristina_71 Buna ziua. As dori sa stiu daca este permisa descarcarea de gestiune cu coeficientul k la o intreprindere individuala , comert cu amanuntul, care ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea in contabilitate a activitatilor de xerox , listare? laura2008_angel laura2008_angel Buna ziua am deschis in martie anul acesta o intreprindere individuala cu vanzarea accesorilor de telefoane si calculatoare. Ma ocup si cu activitati de ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza ajustarea tva? kamelia_rotaru kamelia_rotaru Cum se calculeaza ajustarea tva in cazul in care o firma trece la tva si are stoc de marfa? Va rog un exemplu , (vezi toată discuția)