Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... salariat pensionar militar
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

salariat pensionar militar

de la 1 ianuarie 2016 se mai retine contributia de asigurari sociale de 10,5% pentru un pensionar militar cu pensie de serviciu care lucreaza intr-o institutie civila.
Unui pensionar care cumuleaza pensia cu salariul i se retin din salariu contributiile pentru pensie si sanatate (nu se retine contributia pentru somaj).