Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj dupa terminarea liceului.
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj dupa terminarea liceului.

daca un elev termina anul acesta liceul si opteaza pentru inscrierea la bacalaureat in sesiunea din toamna,acesta poate beneficia de ajutor de somaj fara diploma de bacalaureat? bineinteles elevul nu se inscrie la cursuri postliceale sau la facultate.daca fostul elev,.absolvent de liceu este bolnav si acesta trebuie sa ia tratament compensat pentru boala respectiva,acesta(in varsta de 20 de ani)poate fi trecut coasigarat la sanatate pe asigurarea mamei lui aceasta fiind angajata cu cim pe perioada nedeterminata si norma intreaga?
daca beneficiaza de somaj ,in cat poate depune actele la somaj?
Vedeti aceste discutii
www.avocatnet.ro/content/for...