Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Carnete CEC
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Carnete CEC

-am 2 carnete CEC cu valori minime. as vrea sa stiu dupa legea 19/2016,unde ma pot adresa sa pot recupera sau sa intru in posesia acelor sume??
Incercati la BRD.

Art. II.

Pentru persoanele fizice care au constituit depozite la Casa de Economii şi Consemnaţiuni C.E.C. - S.A. pentru achiziţionarea de autoturisme, iar după data de 22 decembrie 1989 le-au transferat în conturile Băncii Române pentru Dezvoltare B.R.D. - S.A. şi nu prezintă documentele doveditoare, care să ateste data constituirii depozitului la Casa de Economii şi Consemnaţiuni C.E.C. - S.A. şi care vor beneficia de despăgubire după intrarea în vigoare a prezentei legi, calculul despăgubirii se va face de la data transferului la Banca Română pentru Dezvoltare B.R.D. - S.A. până la data de 30 septembrie 2015.