avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda Rovigneta pentru un auto vandut de 3 ani
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda Rovigneta pentru un auto vandut de 3 ani

Buna ziua,
va cer sprijinul pentru a realiza o intampinare la judecatoror, pentru cazul de mai sus.
Am vandut o masina de marfa unei firme in urma cu 3 ani (2013) si acum m trezsc cu amenda de rovigneta.
Am citit in forum, dar nu am gasit un model de intampnare, macar in linii mari ca sa o pot formula.

Precizez masina a fost pe firma mea si am vandut-o unei alte firme din Bucuresti cu factura, certificat de radiere fiscala.

Va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: ilieadr , utilizator 21:10, 6 Iunie 2016
Gasiti pe site "n" modele de intampinari pe care trebuie sa o personalizati cu datele dv concrete
Daca nu stapaniti procedura ,apelati la persoana specializata care poate sa va redacteze intampinarea
Succes !
Multumesc de raspuns Ynocentta, dar nu am gasit niciun model de intampinare, de aceea am si scris pe forum, cerandu-va ajutorul sau nu am stiu sa caut.

Revin cu rugamintea daca ma poate ajuta cinva cu un model din care sa ma inspir si in adaptez eu la nevoile mele.

Multumesc inca o data!
Ultima modificare: Luni, 6 Iunie 2016
ilieadr, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contestatie amenda rovigneta pe persoana juridica stoica.florik@gmail.com stoica.florik@gmail.com Buna seara! Acum o saptamana ne-a venit o amenda de rovigneta pe autocamion si vrem sa ii facem contestatie, problema este ca nu stim ce documente se depun si ... (vezi toată discuția)
Contestatie amenda cnadnr camelia76 camelia76 Problema Juridica: buna ziua !!! in 14 05 2015 am vandut un autotursm pe care l-am radiat din fisele fiscale am primit un pvc de la cnadnr in care se specifica ... (vezi toată discuția)
Rugaminte redactare raspuns la intampinare KatalinS KatalinS Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de <<raspuns la intampinare>> pentru un proces verbal de contraventie la circulatie? Mentionez ca am ... (vezi toată discuția)