avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 632 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Buna ziua,
Am o intrebare, 1250 salar de baza minim brut se refera la salariul de incadrare, fara sporuri sau salariul efectiv brut cu toate sporurile, vechime+etc.
Sotia mea este incadrata in sistemul bugetare cu salariul de incadrare de 1050 la care se adauga sporul de vechime 15% si 10% spor de conditii vatamatoare, se incadreaza la marirea salariului de la 1050 la 1250 sau nu???
Va multumesc !
Cel mai recent răspuns: danielcoca1 , utilizator 18:52, 7 Iunie 2016
De aici în colo vorbim de nesimtire, portițe au sa o aplice si portițe au sa nu o aplice...
Va sugerez sa va adresati si Ministerului Muncii , sa vedeti ce raspuns primiti.

Ministerul Muncii, Familiei, Protecţiei Sociale și Persoanelor Vârstnice
Adresă: str. Dem.I.Dobrescu nr.2 - 4 sectorul 1 Bucureşti, cod poștal 010026
E-mail: relatiicupublicul@mmuncii.ro
Va multumesc !
Se pare ca este ultima solutie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale bugetari mancipri mancipri Buna ziua, Sunt incadrat la o societate bugetara. Am 34 de ani vechime in munca, cu calificare maxima ( muncitor calificat 1 - electrician ). Salariul meu ... (vezi toată discuția)
Calcul sporuri danapantea danapantea Buna ziua. Sunt angajata ca personal contractual cu studii superioare in cadrul unei primarii. Daca ma puteti ajuta cu urmatoarea speta salarul meu se ... (vezi toată discuția)
Hg privind salariul minim brut in 2014 publicata in monitorul oficial Cornel  Vasile Cornel Vasile In Monitorul Oficial nr. 703 din 15.11.2013 a fost publicata Hotărârea Guvernului României nr. 871 din 14 Noiembrie 2013 [b]HG nr. 871/2013 - stabilirea ... (vezi toată discuția)