Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Salariul minim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Salariul minim

Buna ziua,
Am o intrebare, 1250 salar de baza minim brut se refera la salariul de incadrare, fara sporuri sau salariul efectiv brut cu toate sporurile, vechime+etc.
Sotia mea este incadrata in sistemul bugetare cu salariul de incadrare de 1050 la care se adauga sporul de vechime 15% si 10% spor de conditii vatamatoare, se incadreaza la marirea salariului de la 1050 la 1250 sau nu???
Va multumesc !
De aici în colo vorbim de nesimtire, portițe au sa o aplice si portițe au sa nu o aplice...
Va sugerez sa va adresati si Ministerului Muncii , sa vedeti ce raspuns primiti.

Ministerul Muncii, Familiei, Protecţiei Sociale și Persoanelor Vârstnice
Adresă: str. Dem.I.Dobrescu nr.2 - 4 sectorul 1 Bucureşti, cod poștal 010026
E-mail: relatiicupublicul@mmuncii.ro
Va multumesc !
Se pare ca este ultima solutie.