Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Am un vecin la tara care creste peste 15 vaci
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Am un vecin la tara care creste peste 15 vaci

Buna dimineata
Va rog ajutati-ma , nu stiu unde sa ma adresez si anume am o casuta de vacanta la tara - o mostenire de la parintii mei care au decedat - dar vecinul meu gard in gard , creste peste 15 vaci , are si oi , cal , pasari, porci... si vine un miros insuportabil , Mai rau este ca laptele de la aceste vaci - care sunt mulse in conditii jalnice - este colectat de o anumita firma si dat in consum populatiei....
Problema mai este ca de curand am schimbat gardul si aceste vaci trec de doua ori pe zi ,dimineata si seara , pe langa gardul meu si vacile au ingrijitor iresponsabil ..Mi-e teama ca o sa-mi strice gardul ....La primarie daca spun , primarul este prieten cu ei si nu o sa ia nici o masura ...
va rog spune-ti unde sa ma adresez...
Cu restect,
Netia
Puteti sesiza Garda de Mediu si/sau DSV - Direcţia Sanitar Veterinara.