avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contractul individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contractul individual de munca

Daca lucrez la o institutie publica cu personalitate juridica contractul individual de munca trebuie inregistrat la ITM? Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:39, 17 August 2009
Da, Registrul electronic.. este ok.. Eu am inteles m,ai devreme ac se face referire la Refistrul fizic de evidenta :slap:
Acesta a fost desfiintat odata cu intrarea in vigoare a HG nr.161/2006 :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare contract de munca tromar tromar Care este termenul de inregistrare a unui contract individual de munca la ITM ? Toate unitatile sunt obligate sa inregistreze aceste contracte la ITM ? (vezi toată discuția)
Bugetarii sunt obligati sa integistreze contractele de munca la itm? pacurariu maria pacurariu maria Buna ziua,o lamurire va rog: Contractele de munca incheiate de unitati bugetare pe perioada determinata trebuie inregistrate si la ITM sau numai la ... (vezi toată discuția)
Noul revisal RADU FLORICA RADU FLORICA nu stiu daca functionarii publici trebuiesc inregistrati in REVISAL; daca nu ,atunci unde se inregistreaza ? eu lucrez la o primarie si 90%din colegii mei ... (vezi toată discuția)