Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Ordonanţa de urgenţă nr. 19/2006 privind utilizarea ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Ordonanţa de urgenţă nr. 19/2006 privind utilizarea plajei Mării Negre

Buna ziua!
In contextul legii se precizeaza in mod expres interzicerea accesului pe plaje cu animale si autovehicule dar la partea de sanctiuni exprimarea difera
1)k) circulaţia sau staţionarea autovehiculelor pe plajă, cu excepţia celor care asigură intervenţii operative şi a utilajelor de întreţinere a plajelor;
pe cand la la propietari de animale se face o diferenta..
2)m) permiterea accesului cu animale pe plajă, cu excepţia câinilor din dotarea Ministerului Administraţiei şi Internelor şi a câinilor utilitari ai persoanelor cu dizabilităţi;
permiterea accesului in contextul accestra se refera la ,,a permite accesul"..fata de ,accesul sau patrunderea cu animale pe plaje
In acest context si tinand cont de litera legi nu cumva sanctiunea contraventionala se refera la administratorul plajei
Va multumesc
Sanctiunea contraventionala se refera la administratorul plajei.