Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Directionare bani cu formularul 230
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Directionare bani cu formularul 230

Referitor la declaratia 230 doresc sa stiu daca se poate directiona 2% din venit la fondul meu de pensie privata pilon2 daca da cum procedez?
Formularul 230 se refera la redirectionarea 2% din impozit venit salarii pentru susținerea entităților nonprofit care se înființează și funcționează în condițiile legii, unităților de cult, precum și pentru acordarea de burse private, conform legii.
Ioan Petru Butariu, Contabil