avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma de contabilitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma de contabilitate

Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?

Sonia
Cel mai recent răspuns: Luta Ioana , utilizator 09:45, 10 Noiembrie 2005
e nevoie ca majoritatea asociatilor sa fie membri ai CECCAR. De asemenea, ai nevoie de avizul CECCAR pt infiintare.
vei fi inscrisa cu societatea si vei achita cotizatiile ca PJ.
vezi site-ul lor
Multumesc mult
Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?
Ultima modificare: Joi, 10 Noiembrie 2005
Admin, administrator



Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?
<

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare societate comerciala gabriela.neacsu gabriela.neacsu Buna ziua, Am rugamintea de a ma ajuta intr-o problema pe care am incercat sa o rezolv singura intrand pe site-ul ONRC, dar pe care nu am reusit. Sunt ... (vezi toată discuția)
Expert contabil Albocs1 Albocs1 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti, conform legiilor in vigoare ce trebuie sa aiba un contabil ca sa devina expert? Cati ani de experienta trebuie sa aiba ... (vezi toată discuția)
Expert contabil cretziella cretziella de 2 ani tin contabilitatea catorva societati avand la baza un cur s de contabilitate(tot de la nir la bilant). anul acesta am absolvit finante banci. ma ... (vezi toată discuția)