Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale firma de contabilitate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

firma de contabilitate

Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?

Sonia
e nevoie ca majoritatea asociatilor sa fie membri ai CECCAR. De asemenea, ai nevoie de avizul CECCAR pt infiintare.
vei fi inscrisa cu societatea si vei achita cotizatiile ca PJ.
vezi site-ul lor
Multumesc mult
Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?
Admin, administrator

Buna ziua

Sunt economist, si m-am saturat sa lucrez pt. altii
Vreau sa infiintez o firma de contabilitate, dar nu sunt foarte lamurita: trebuie sa am un asociat care sa fie contabil autorizat (expert contabil) sau este suficient ca unul dintre salariati sa fie contabil autorizat?
<