Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de vanzare cumparare auto
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de vanzare cumparare auto

Buna ziua!
Ma intereseaza daca pot vinde o masina in weekend, cand nu sunt birouri notariale deschise. Cum ar trebui sa procedez. Cumparatorul ar dori sa ia masina azi si nu mai poate veni in oras o perioada de timp. Ce ar trebui sa facem sa fie legal? Exista birouri de acte in Focsani sau Buzau non stop?
Va multumesc anticipat!
Primul act juridic pe care trebuie sa-l faceti este sa scoateti certificat fiscal in vederea vanzarii, de la financiar, apoi fie intocmiti un act de vanzare sub semnatura privata, fie cautati un birou (chiar si mobil, din targ) ca sa va intocmeasca actul de vanzare.