avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Mediu

Buna ziua,
Am si eu o nelamurire:
Daca o firma importa materie prima ambalata ( in cutii de carton respectiv folie ); am inteles ca trebuie sa realizeze declaratii cu cantitatea de ambalaj intrata in tara .
Dar firma foloseste ambalajele pentru ambalarea produselor finite si le exporta.
Ce este de facut in acest caz ? Totul trebuie declarat la Fondul de Mediu?
Pot sa gasesc undeva in legislatie ceva ce sa ma poata lamuri .

Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Apm afm - deseuri rezultate din ambalarea materiilor prime GmLed GmLed Buna ziua, Ma lovesc de urmatoarea problema analizand legea 249 / 2015 si oug 196 / 2005 Reprezint o fabrica (SRL) producatoare de becuri pe tehnologie ... (vezi toată discuția)
Obligatii la fondul de mediu privind deseurile din ambalaje Legacyhell Legacyhell Buna ziua, Societatea comerciala X are ca obiect de activitate productia de ambalaje de carton. Aceasta produce in regim de Lohn (primeste materia prima si ... (vezi toată discuția)
Declaratii afm laurastef89 laurastef89 Buna ziua, am rugamintea sa imi oferiti cateva informatii cu privire la obligativitatea declararii ambalajelor in urmatoarea situatie: Avem 2 firme: -firma ... (vezi toată discuția)