avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie fetita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie fetita

buna ziua am si eu o problema cu fosta concubina cu care am stat cinci ani inpreuna si avem o fetita inpreuna mama fetitei in trei ani de cand neam despartit a avut foarte multe relati cu mai multi barbati fetita este in grija bunici ei iar mama fetei imi interzice vederea minorei si nici nu pre merge sa o vada insa chiar si alocatia fetitei o ia si o cheltuieste
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 20:42, 5 Iulie 2016
Puteti solicita instantei fie stabilirea domiciliului minorei la dumneavoastra, fie un program clar de vizita si de preluare a fetitei
cu as pute sa castig custodia fetitei
inaintati o cerere de chemare in judecata prin care solicitati acest lucru. Aratati ca mama nu locuieste cu copilul, acesta fiind in grija bunicilor
Trebuie sa deschideti proces.
Daca mama nu se ocupa de copil puteti obtine dvs. custodia fetitei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot obtine custodia minorului mahonu mahonu am stat in concubinaj am o fetita de 5 ani nu am vazuto de 3 ani dar am o hotarare judecatoreasca definitiva si irevocabila unde am drept de vizita al minorei ... (vezi toată discuția)
Custodia copilului și dreptul de vizită. cum ar fi bine să rezolv aceste probleme? florinsb florinsb Bună ziua am nevoie de un sfat, am o fetiță de 7 luni am încercat să fac relația să meargă stând la ea acasă cu bunica fetiței nu a mers bunica se ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla daca cei doi concubini au un minor si vor sa se desparta? gheorghedarius35 gheorghedarius35 Buna ziua!am o intrebare?;daca cei doi concubini,se despart,si au un minor de 7 luni,mama coplilului nu are venit si nici nu a lucrat pana in prezent si mai ... (vezi toată discuția)