Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... custodie fetita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

custodie fetita

buna ziua am si eu o problema cu fosta concubina cu care am stat cinci ani inpreuna si avem o fetita inpreuna mama fetitei in trei ani de cand neam despartit a avut foarte multe relati cu mai multi barbati fetita este in grija bunici ei iar mama fetei imi interzice vederea minorei si nici nu pre merge sa o vada insa chiar si alocatia fetitei o ia si o cheltuieste
Puteti solicita instantei fie stabilirea domiciliului minorei la dumneavoastra, fie un program clar de vizita si de preluare a fetitei
cu as pute sa castig custodia fetitei
inaintati o cerere de chemare in judecata prin care solicitati acest lucru. Aratati ca mama nu locuieste cu copilul, acesta fiind in grija bunicilor
Trebuie sa deschideti proces.
Daca mama nu se ocupa de copil puteti obtine dvs. custodia fetitei.