avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acte vanzare casa
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acte vanzare casa

Buna ziua,
Doresc sa vand o casa in judetul Ilfov. Imi puteti spune ce acte trebuie sa am pentru vanzare, ce alte acte trebuie sa mai obtin (ma gandesc ca va fi nevoie de cadastru si intabulare, etc) precum si ce taxe trebuie sa achit in calitate de vanzator (in procente).
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 09:37, 6 Iulie 2016
Aveti mai jos o lista a actelor si un calculator de taxe.

[ link extern ]
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune si vanzare ? gigelas gigelas Buna seara, Daca se dezbate o succesiune si totodata se doreste a se vinde intreaga mostenire ce se dezbate,este posibil sa se faca acte de proprietate ... (vezi toată discuția)
Impartire gospodarie oana dragoiescu oana dragoiescu am o gospodarie cu 2 case in aceeasi curte si un singur numar.cum as putea imparti in doua gospodaria sa am 2 numere de casa?locuiesc cu parintii si vreau sa ... (vezi toată discuția)
Taxe notariale razvi92 razvi92 Buna seara.In cazul in care vand un apartament proprietate,taxele notariale vor fi suportatate in egala masura si de vanzator si de cumparator? In urma cu 5 ... (vezi toată discuția)