Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Acte vanzare casa
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Acte vanzare casa

Buna ziua,
Doresc sa vand o casa in judetul Ilfov. Imi puteti spune ce acte trebuie sa am pentru vanzare, ce alte acte trebuie sa mai obtin (ma gandesc ca va fi nevoie de cadastru si intabulare, etc) precum si ce taxe trebuie sa achit in calitate de vanzator (in procente).
Multumesc
Aveti mai jos o lista a actelor si un calculator de taxe.

[ link extern ]