Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Un politist rutier te poate amenda de doua ori pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Un politist rutier te poate amenda de doua ori pentru aceeasi fapta?

De exemplu daca am o avarie nedeclarata (o mica taietura in bara de la spate, nu e foarte vizibila) si am fost amendat odata, daca peste 2-3 luni ma prinde exact cu aceeasi avarie (pe care nu am reparat-o) ma poate amenda din nou?
Da,va poate sanctiona,deoarece nu ati respectat termenul de 30 de zile in care aveti obligatia sa remediati deficienta