avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Angajat contract 2 ore
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Angajat contract 2 ore

Nu am achitat un credit si am primit proprire pe salar eu sunt angajat cu 2 ore am 300 ron cit imi retine firma
Cel mai recent răspuns: olden , utilizator 19:52, 9 Iulie 2016
pentru mai multe urmăriri asupra aceleiaşi sume, urmărirea nu poate depăşi 1/2 din venitul lunar net al debitorului, indiferent de natura creanţelor, în afară de cazul în care legea prevede altfel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare silita mihadoro07 mihadoro07 Am un salariat caruia i se retine deja 1/3 din salariu pentru o executare silita, in decembrie a mai venit o executare si acum in ianuarie inca una. Daca deja ... (vezi toată discuția)
Poprire asupra salariului asaveid asaveid Care este suma maxima care se poate popri din salariul unui angajat care are 2 titluri executorii, 1/3 sau 1/2 din salariul brut? (vezi toată discuția)
Pensie alimentara si partaj bunuri comune rabusanuraluca rabusanuraluca dupa divort, am sentinta pt suma de 150 ron care o platesc lunar din mana pentru pensie alimentara. acum, in urma altui proces sunt bligat la plata sumei de ... (vezi toată discuția)