Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarizare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarizare

am salariul format din salariul de incadrare 2100 +15% spor tura(315)+75% spor conditii deosebite pe care il calculeaza la salariul din 2010(aprox 1.600).Orele de garda la ce salariul se calculeaza?Si sporul de 50-100%pentru ele la tariful orar de acum sau la salariul din 2010.la tariful orar se aduna si sporurile sau doar salariul de incadrare?Mi -sa spus ca toate sporurile se calculeaza la salariul din 2010!Tariful pe ora=salariul de incadrare+15%+75%impartit la ore de munca intr-o luna+spor de 50-100%?lucrez la ambulanta
florintone, utilizator